Когда шахматы – опора в жизни

Город Ровно, что находится в северо-западной части Украины, по современным меркам, небольшой. По переписи населения на 2015 год в нем проживало около 250 тысяч граждан. А небольшой городок всегда по-особому тепло относится ко всем мероприятиям, что в нем происходят. Ну, а если это событие государственного масштаба, то, сами понимаете…

Именно поэтому чемпионат Украины по шахматам среди спортсменов с поражением опорно-двигательного аппарата вызвал такой живой интерес не только у самих спортсменов, но и у большинства из тех, кто проживает по ту или иную строну реки Устье, главной достопримечательности города Ровно.

К шахматистам опорникам обычно внимания в прессе уделяется мало. Ну, сидят. Ну, играют. И все? А ведь на самом деле в каждой партии своя драматургия. Это и шторм атаки, и лирическая мелодрама, и просто драма. Историю этих королей не во всех учебниках изучают, но для профессионалов каждый ход, который отклоняется от традиционных подсказок больших мастеров, уже интересен по-своему.

Очень приятно, что в городе Ровно есть люди, которые очень заинтересованы в проведении таких турниров и с большой симпатией относятся ко всем участникам соревнований.

По уже сложившейся в последнее время традиции, когда в Украине появилось огромное количество профессиональных журналистов прекрасно разбирающихся во всех нюансах инвалидного спорта, пытаюсь из своего далека «вставить свои пять копеек» в не свое дело.

Конечно же, уважающий себя профессионал должен делать материал только с места событий, но в данном случае мне очень хочется помочь Галине Гаевской, а потому и выставляю ее материал на своем сайте.

Рівне-2017: чемпіонат України з шахів серед спортсменів з УОРА

З 29 березня по 7 квітня 2017 року на базі Рівненського регіонального центру фізичної культури і спорту «Інваспорт» Рівненської обласної ради відбувся чемпіонат України з шахів серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату. Змагалися окремо чоловіки й жінки, загалом 55 спортсменів з 20 областей України.

Чоловіки мали потужний авангард: три майстри, 9 кандидатів у майстри спорту та 12 першорозрядників, серед яких були учасники, чемпіони та призери чемпіонатів світу IPCA. За швейцарською системою у 9 турів змагалися 41 шахіст з 18 областей України: Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Чернівецької.

Перемогу одержав міжнародний майстер, Заслужений майстер спорту України, триразовий чемпіон світу з шахів серед спортсменів з УОРА Ярмонов Ігор з Маріуполя. В напруженій боротьбі він здобув 7,5 очок з 9 можливих (6 перемог і три нічиїх – один з усіх зіграв без поразок) та з урахуванням додаткових показників.

На другому місті кандидат у майстри спорту Муха Микола з Дніпропетровська. У нього теж 7,5 очок з 9 можливих (7 перемог, 1 нічия, 1 поразка). По ходу турніру він випереджав Ярмонова на 1 очко, однак в останньому турі програв міжнародному майстрові зі Львова Вадиму Бондарцю.

Третє місце – у майстра ФІДЕ, майстра спорту України Віктора Вовка з Білої Церкви: 6,5 очок (5 перемог, 3 нічиїх, 1 поразка). Стільки ж очок (6,5) и 4 місце у міжнародного майстра зі Львова Вадима Бондарця.

Докладніше – про результати всіх учасників змагань на сайті:

http://chess-results.com/tnr272515.aspx?lan=11&art=4&turdet=YES&wi=821

Серед 14 жінок, що представляли Донецьку, Дніпропетровську, Івано-Франківську, Одеську, Рівненську, Тернопільську, Херсонську, Хмельницьку, Чернівецьку області, було 4 першорозрядниці. Місця серед них розподілились так:

1 місце: Пруська Тамара 1 розр. (Одеська обл.)

2 місце: Соломна Світлана 1 розр. (Хмельницька обл.)

3 місце: Писарєва Наталя 1 розр. (Донецька обл.)

Головний суддя змагань – суддя 1 категорії Ільницький Іван Миколайович.

Спортсменам були створені чудові умови для турнірних змагань, для проживання та відпочинку, враховані потреби людей з обмеженими фізичними можливостями.

Більше про організацію турніру – на сторінці Рівненського регіонального центру «Інваспорт» у ФБ: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=269622896819382&set=pcb.274572966322982&type=3&theater

Додаток ФОТО Галини Гуріної:

Афіша ЧУ-2017-Рівне

Ярмонов Ігор, м. Маріуполь (зліва) та Анікєєв В’ячеслав з Луганської області потискають руки. 1-й тур. Рівне-2017-чУ.

Ярмонов Ігор записує хід. 5-й тур, грає з майстром ФІДЕ Віктором Вовком з Білої Церкви. Рівне-2017-чУ.

Один комментарий: Когда шахматы – опора в жизни

  • Галина Гаевская говорит:

    Написала комментарий, а он “улетел”, видно, долго сочиняла… Повторяться не буду. Просто от души благодарю за поддержку!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


8 + девять =

Архив записей
Декабрь 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Авг    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Свежие комментарии

Уважаемые посетители убедительная просьба
– при использовании материалов обязательно ссылаться на сайт.
Так же буду очень благодарен за ваши отзывы. Спасибо!