Дві “шаблі” та третє загальнокомандне місце

Саме з такими успіхами повернулися наші гардемарини з Польщі.
З 5 по 8 липня у Варшаві пройшов черговий, вже 13-тий етап Кубка світу з фехтування “Шабля Кілінскієго”.
Це турнір по праву рахується найсильнішим етапом який відбувається протягом року. Цьому сприяє як і чудова організація змагань, так і дуже вдале місцезнаходження для більшості європейських країн.

У перший день змагань відбувались змагання у дівчат на рапірах а у чоловіків на шпагах.Найкраще у перший день виступив лучанин Олексій Сундієв, який пройшовши попередній раунд з одним програшем, зупинився у бою за вихід у фінал представнику Білорусі 15-12.Інші представники “сильної” статі Вадим Цедрик і Едуард Рижов (категорія А) програли у боях за вихід у 16-ку найкращих, а в категорії Б Олег Капустін на жаль не пройшов сито попереднього раунду, а от Дмитро Мазуров зупинився у бою за 4-ку американцю Раяну Естепу, попередньо обігравши дуже сильного представника Білорусі Віктора Лемішкевича.Наталя Морквич (кат.А) не дуже вдало виступила в попередньому раунді що дало їй в суперниці за вихід у медалі найсильнішу фехтувальницю світу – гонконгівку Ю Чу Ї, НАталка боролася зі всіх сил, але клас суперниці поки не дозволяє НАталці на рівних конкурувати з нею - 15-7 підсумковий рахунок.Ірина Лук’яненко та Юлія Лисенко(кат.Б) зайняли відповідно 7 і 9 місця.

У другий день спортсмени змінили зброю – вже хлопці взяли в руки рапіри, а дівчата – шпаги.Дівчата на жаль, виступили не вдало. Ірина Лук’яненко(кат.Б) програла за вихід у 4-ку німкені Бріс-Батке, а Юлія Лисенко(кат.Б) та Євгенія Бреус(кат. А) за вихід у 8-ку змагань.Антон Дацко впевнено пройшов рапірну сітку у категорії Б і обігравши у фіналі француза Валета встановив своєрідний рекорд – 4 підряд перемога на етапах Кубка світу на рапірі. Його друг Андрій Демчук (кат.А) пройшовши після кваліфікаційного рунду 7-м, у бою за 8-ку зустрівся з переможцем на шпазі на цих змаганнях, а також паралімпійським чемпоіном поляком – Даріушем Пендером. Андрій впевнено провів поєдинок і переміг з рахунком 15:5. Далі на нього чекав вже 2-й номер посіву – француз Людовік Лемоен, і тут Андрій зміг вкінці поєдинку дотиснути суперника – 15:10. У поєдинку за вихід у фінал суперником став гонконгівець Філіп Чеонг, але Андрія вже було важко зупинити – 15:8, звитяга за українцем. У фіналі протистояти нашому фехтуну міг або росіянин Юсупов або угорець Осват. У важкому поєдинку представник країни муйбутнього чемпіонату світу Угорщини переміг 15:12. Фінал був виснажливим, важким для обидвох суперників, ніхто не відпускав один-одного більше аніж на 2 уколи, і все ж кінцівку Андрій “витягнув” на морально-вольових якостях, рахунок 15:14 тому підтвердження. Це перша у Демчука звятяга у рапірних змаганнях у його кар’єрі. Ще одну медаль – срібну, у скарбничку України приніс представник Волині Олексій Сундієв (кат.С), програвши лише у фіналі представнику Росії Логутенкові 15:12. Бій проходив у рівній боротьбі, але декілька помилок судді вирішили його долю.Едуард Рижов (кат.А) закінчив змагання після кваліфікаційного раунду.

Завершальний день змагань був завантажений змаганнями з самого ранку і до пізньої ночі. У цей день відбувались змагання на шаблях у чоловіків, жінок та командні змагання у чоловіків на шаблях а у жінок на шпагах.Першу для себе медаль здобула дебютанка української збірної – харків’янка Євгенія Бреус. Вона перемогла у бою за вихід у 4-ку американку Кауткамп, але склала зброю перед майбутньою тріумфаторкою цього виду змагань – полячкою Ренатою Бурдон.ТАкож бронзові нагороди здобули два представники України у категорії А – Вадим Цедрик з Одеси та Андрій Демчук. Андрій у бою за 4-ку вибив першого номера посіву – гонконгівця Чан Він Кіна 15:13, а Вадим переміг поляка Стефана Маковськи 15:14. У півфіналі Вадим програв іншому поляку Радославу Станчику 15:12, а Андрій був декласований французом Ромейном Ноблем 15:6.Антон Дацко та Наталія Морквич програли за 4-ку, Антон поляку Кастро з рахунком 15:14, а Наталія італійці Могос 15:13.У командних змаганнях наші дівчата посіли 4 місце, програвши спочатку Росії 45:33, а у поєдинку за 3 місце білорускам.Хлопці програли найсильнішій збірній на шаблі – збірній Франції 45:35. На звершення змагань, вже традиційно, усім переможцям були вручені шаблі переможців, тож до України приїхало дві шаблі, Антона ДАцка та Андрія Демчука. ТАкож варто зазначити що УКраїна у загально-командному рейтингу посіла 3 місце, за що була нагороджена кришталевим кубком.Вже за декілька днів наші фехтуни повертаються на свою базу підготовки у Євпаторію де готуватимуться до Чемпіонату світу, який пройде з 5 до 12 серпня у Будапешті (Угорщина). Побажаймо нашим гардемаринам у візках успіхів і здоров’я!