Чемпионат мира по фехтованию глазами участника

Андрей Демчук ведет свой сайт. Писать он может и любит. Его читатели всегда в курсе всех фехтовальных дел паралимпийской сборной Украины и не только.

По мере сил и вDSC_2262озможностей я освещал боевые действия нашей команды на чемпионате мира, что проходил в Будапеште. Андрей, по истечении времени, сам дал оценку выступлениям украинской сборной и поделился эмоциями. Мне кажется, что его впечатления будут интересны читателям. Это еще одна страничка паралимпийского спорта. Взгляд изнутри.

 

 

 

Блискучий виступ українських фехтувальників на Чемпіонаті світу
в Будапешті(+фото)

З 5 по 12 серпня, у столиці Угорщини – Будапешті, пройшов Чемпіонат світу з фехтування.

Як і попередні чемпіонати світу, він проходив паралельно зі здоровим світовим форумом. Що звичайно додає рівня, престижності і додаткової реклами поки що менш “розкрученому” параолімпійському фехтуванню.

Україна була представлена 9 спортсменами: по троє львів’ян(Дацко Антон, Морквич Наталія та Демчук Андрій) та донеччан (Горліна Алла, Мазуров Дмитро та Лисенко Юлія), а також по одному представнику Волині (Сундієв Олексій), Харкова (Бреус Євгенія) та Одеси (Цедрик Вадим).

DSC_2284Після успішного проходження маркування зброї та екіпірування, першими за зброю взялися дівчата на рапірах та хлопці на шаблях. У дівчат у класі чудово пройшла попередній раунд Алла Горліна, лише один бій програвши китайці 4:5, у підсумку пройшла 5-ою, але програла за вихід у 8-ку господарці змагань Єві Хаймаші 15:14. Тут варто сказати, що за Єву зіграли рідні стіни, тому що більше ніяк не можна пояснити аж 5!!! штрафних уколів які отримала наша Алла. Дуже шкода програвати бої які вже майже були у кишені. У підсумку 9 місце яке явно не відобразило амбіцій і настрою Горліної на ці змагання. Інша представниця у класі А, Наталія Морквич, навпаки не дуже вдало пройшла групу, вигравши всього 2 поєдинки, але це її трішки загартувало, тому що у боях на виліт за вихід у 16-ку кращих була переможена сильна білоруска Галкіна 15:12, але за вихід у 8-ку, наша Наталія потрапила на призерку Паралімпіади в Лондоні китайку Ву бай Лі, поки що це не рівні суперники – 15:8 на користь азіатки. Наша єдина представниця у класі Б серед дівчат – Лисенко у попередньому раунді програла 3 поєдинки і у двох святкувала перемогу. Це дозволило їй пройти підгрупу 11, і у поєдинку за 8-ку потрапити на полячку Маковську. Юлія достойно боролася, але шалений досвід взяв своє – 15:8 далі йде представниця Польщі.

DSC_2120У хлопців на шаблях великі надії покладалися на пару Дацко-Цедрик, обидва майже зі всіх стартів приїжджають зі шабельними медалями. Але на жаль у цей день обидва досить сильно пройшовши відбіркові раунди, у боях за 4-ку змагань потрапили на чемпіона Паралімпійських ігор у Лондоні (Плута(Польща)-Дацко(Україна) 15:14), та срібного призера (Тіан(Китай)-Цедрик(Україна) 15:6). У підсумку 6 та 8 місця відповідно. Але, у перший день Україна все ж не залишилась без медалі. ЇЇ здобув ще донедавна ”шпажист”(нагадаємо після ПІ у Лондоні, змінив шпагу на шаблю) Андрій Демчук. Пройшовши кваліфікацію з 5 результатом,, пропустивши бій за 16-ку, за 8-ку обігравши іспанця Пріора, за 4-ку Андрій попав на 1-го номера світового рейтингу – француза Ромейна Нобля. Варто зазначити, що на попередніх двох етапах Кубка світу, Андрій поступався виключно цьому французу(в Італії за вихід у 4-ку 15:6, а у Польщі за вихід у 2-ку 15:5). Шансів було не багато, але, вміло обміркувавши з тренером стратегію бою, вирішили ризикнути – терпіти до останнього і заставити фехтувати француза “від себе”. Початок бою був за Ноблем 5:1, але наш земляк не знітився, і укол за уколом почав відвойовувати удари. Француз хвилювався, він вже був впевнений що перемога у нього у кишені, але ми перемогли 15:10! За вихід у фінал суперником був китаєць ТІан який попередньо переміг іншого українця Цедрика, на жаль і Андрій не знайшов ключів задля перемоги над ним – 15:7 і далі йде китаєць.

DSC_2118У другий день і хлопці і дівчата змагались на шпагах.

На жаль не змогла оговтатися від попереднього дня Алла Горліна та Юлія Лисенко. В підсумку Алла програла за вихід у 16-ку найкращих, а Юлія за 8-ку. Чудово дебютувала харків’янка Бреус. Зважаючи на її відносно малий фехтувальний стаж, програли 15:13 призерці Паралімпіади угорці Крайняк у бою за 8-ку найкращих багато варто.

Вадим Цедрик у класі А, пройшов підгрупу з однією поразкою, чемпіону Паралімпіади поляку Пендеру. На жаль, доля жорстока і у бою за 8–ку змагань вона знову звела Вадима з Даріушем. Вадим достойно боровся, але клас суперника не вдалося здолати молодістю і впертістю – 15:8.

І все ж і цей день не залишив Україну без медалі, принаймні бронзової. Це Олексій Сундієв у класі С здобув 3 місце. Перемігши росіянина Лук’янова, у бою за фінал Олексій програв американцю ЛавДжою 15:8.

Третій і завершальний день “індивідуалок” закінчувала програма змагань у жінок на шаблях а у чоловіків на рапірах.

Андрій Демчук чудово пройшовши кваліфікацію – прожеребкувався 1-м…але ходить така неписана істина – жерекбуватися 1-м не до добра… у бою за 8-ку, Андрію трапився найбільш незручний для нього суперник у світі – француз Токатліан…на жаль Андрій ніяк не може обіграти Дам’єна…15;12 не на користь українця. Дмитро Мазуров пройшов сито відбору 12м, і мав непогані перспективи, але “спіткнувся” на бразильцю Гуісону за вихід у 16-ку змагань 15:7… інший представник у класі Б, лідер нашої команди Антон Дацко, впевнено пройшов і кваліфіцікаційний раунд і один за один вибивав без над зусиль суперників у боях на виліт, у фіналі зустрівся з давнім китайським суперником, ХУ дао Лінгом, якому він програв фінал на Паралімпіаді у Лондоні. Антон відразу захопив ініціативу, і увесь бій вів у рахунку. Але китаєць вкінці ціною надзвичайних зусиль все ж таки зміг переломити бій і видряпати перемогу 15:12.

Олексій Сундієв програв за вихід у 4-ку змагань італійцю Руссо, і закінчив змагання на 5-му місці.

Наші дівчата на шаблях вважалися одними з фавориток, але всі відкидували ці думки, боялись наврочити.

DSC_1987Але дівчата зі самого ранку, заспівавши під-час вимушеної перерви гарних пісень взялися за шаблі і почали “виносити” одну за одною суперниць…на жаль, єдина хто їм не піддався була китайка Біанг. Спочатку у бою за двійку їй програла наша Бреус а у фіналі і Морквич. Але срібло і бронза це вагомий результат. Вітаємо наших шаблісток!

На цьому індивідуальні змагання звершились. Далі черга була за командними змаганнями.

10 серпня жінки змагались на рапірах а чоловіки на шаблях.

Наша жіноча рапірна дружина(Горліна, Морквич, Лисенко) за вихід у 4-ку фехтувала з дуже сильною командою Угорщини, і при тому що серед наших трьох учасниць – дві дебютантки світового форуму, рахунок 45:41 це дуже достойний результат. У підсумку наші дівчата посіли 6 місце.

Шаблісти(Дацко, Цедрик, Демчук) прожеребкувалися за підсумками особистих змагань другими, краще лише Франція. Перший бій за 4-ку українці розтрощили Малайзію 45:11. Далі у суперники потрапила збірна Польщі, срібні призери попереднього ЧС. Бій був важким, але у середні бою наші хлопці все ж змогли переломити поєдинок і довести справу до перемоги 45:37. У іншому півфіналі фаворити змагань французи спромоглися на “диво”. Вони програли Гонконгу. Не відкидаючи заслуг азіатів, французи все ж і за складом і за досвідом мали перемагати. Фінал вийшов надзвичайно напруженим, про що свідчить рахунок 45:43, і в України є ЗОЛОТО!!!

Наступний день подарував нам напржунеі від першого до останнього бою шпажні поєдинки.

У підсумку хлопці (Цедрик, Мазуров, Сундієв) посіли відповідно 11 місце, а дівчата 8.

DSC_1935В останній день відбувались змагання на рапірах у команд чоловіків. Мазуров, Дацко та Демчук боролися і здобули 6 місце.

Отже, за підсумками НАЙБІЛЬШВДАЛОГО для збірної України Чемпіонату світу, наша команда здобула:

Золото: чоловіча команда шабля(Дацко, Цедрик, Демчук)

Срібло: Дацко(рапіра чоловіки клас Б), Морквич (шабля жінки)

Бронза: Бреус (шабля жінки), Сундієв (шпага чоловіки клас С), Демчук (шабля чоловіки клас А).

А ось і неофіційний рейтинг країн:

1. Китай – 10 – 4 – 5

2. Росія – 3-4-7

3. Гонк-Конг – 2-2-3

4. Україна – 1-2-3

5. Італія – 1-0-1

6. Тайланд – 1 -0-0

7. Франція -0-2-3

8. Угорщина – 0-1-2

9-11. Німеччина, США, Ірак – 0-1-1

12. Польща – 0-0-3

13. Білорусь – 0-0-1

Один комментарий: Чемпионат мира по фехтованию глазами участника

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


9 × три =

Архив записей
Декабрь 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Авг    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Свежие комментарии

Уважаемые посетители убедительная просьба
– при использовании материалов обязательно ссылаться на сайт.
Так же буду очень благодарен за ваши отзывы. Спасибо!