Прес-реліз. Дефлимпийские игры. София-2013.

sofia2013Прес-реліз.

Про участь національної дефлімпійської збірної команди України у ХХІІ літніх Дефлімпійських іграх 25 липня -04 серпня 2013 року, м. Софія, Болгарія

З 25 липня по 04 серпня 2013 року ХХІІ літні Дефлімпійські ігри пройдуть у м. Софія (Болгарія). До речі, ці Ігри планувалося провести у м. Афіни (Греція). Але через складну фінансову кризу Греція оголосила про скасування Ігор в Афінах. Завдяки активній позиції керівництва Спортивної федерації глухих України вдалося умовити колег з Болгарії врятувати проведення ХХІІ літніх Дефлімпійських ігор, які будуть проходити під егідою Міжнародного Олімпійського Комітету за підтримки Уряду Болгарії та Міжнародного Спортивного Комітету глухих. Змагання будуть проходити у двох містах Болгарії – Софії та Правець, які офіційно вважаються містами-господарями. Спортсмени з 105 різних країн світу будуть змагатися у 20 видах спорту та боротимуться за понад 200 нагород.

Серед 4200 спортсменів та офіційних представників делегацій наша держава буде представлена 191 спортсменом та 41 тренером, а сама делегація складається із 265 чоловік. Українські дефлімпійці виступатимуть у 16 видах спорту, серед яких провідними є футбол, легка атлетика, спортивне орієнтування, жіночий та чоловічий волейбол, настільний теніс, плавання, пляжний волейбол, стрільба кульова, боротьба греко-римська та вільна. Вперше на такому високому міжнародному спортивному рівні виступатимуть дефлімпійці у бадмінтоні та боулінгу, і цей факт покладає на них дуже велику „спортивну відповідальність”. Є у нас жіноча та чоловіча команди з баскетболу. Також прийматимуть участь наші спортсмени у змаганнях з дзюдо, карате і тхеквондо.

Українську делегацію під час Дефлімпійських ігор планується розмістити у м. Софія в готелі «Принцеса», в м. Правець (футбольну команду) в готелі «РІУ».

Підготовка спортсменів України до наступних Дефлімпійських ігор 2013 року розпочалась відразу по закінченню ХХІ літніх Дефлімпійських ігор 2009 року. З метою підготовки до наступних Дефлімпійських ігор були розроблені і затверджені ряд організаційно-практичних заходів, а саме:

-​ затверджені склади спортсменів, тренерів, фахівців штатних збірних команд України;

-​ розроблена і затверджена концепція підготовки спортсменів України до ХХІІ літніх Дефлімпійських ігор 2013 року;

-​ розроблені та затверджені зі змінами та доповненнями після щорічних звітів цільові комплексні програми підготовки збірних команд України з літніх дефлімпійських видів спорту;

Основний критерій остаточного відбору до дефлімпійської збірної команди України – це можливість зайняти місце у першій шістці спортсменів на Дефлімпійських іграх 2013 року.

Основним джерелом фінансування Дефлімпійської підготовки є державний бюджет, який забезпечує всю підготовку збірних команд. На даний час проведена часткова оплата за бронювання місць для проживання Дефлімпійської команди у готелях м.м. Софії та Правець.

Протягом підготовчого періоду за 2010-2012 роки спортсмени з вадами слуху показали такі спортивні результати на офіційних міжнародних змаганнях:

– з волейболу – 1 місця (жінки і чоловіки) на чемпіонаті Європи 2011 року та чемпіонаті світу 2012 року;

– зі спортивного орієнтування – 1 загальнокомандне місце на чемпіонаті світу 2011 року і 2 загальнокомандне місце на чемпіонаті Європи 2012 року ;

– з плавання завойовано 29 медалей (13 золотих, 9 срібних та 7 бронзових) на чемпіонаті Європи 2010 року;

– з стрільби кульової – 1 загальнокомандне місце на чемпіонаті Європи 2011 року;

– з тенісу настільного – 2 загальнокомандне місце на чемпіонаті Європи 2011 року;

– з легкої атлетики – другі загальнокомандні місця на чемпіонаті Європи 2011 року і на чемпіонаті світу 2012 року;

– з боротьби вільної і греко-римської – треті загальнокомандні місця на чемпіонаті Європи 2011 року і чемпіонаті світу 2012 року;

– з баскетболу – 3 місце (жінки) і 4 місце (чоловіки) на чемпіонаті світу 2011 року;

– з футболу – 2 місце на чемпіонаті світу 2012 року.

За результатами виступів спортсменів-інвалідів протягом двох останніх років у міжнародних змаганнях зроблено прогноз щодо завоювання медалей на ХХІІ літніх Дефлімпійських іграх. Зокрема прогнозовано вибороти 20 золотих медалей (легка атлетика, плавання, волейбол (чоловіки і жінки), боротьба, спортивне орієнтування, пляжний волейбол, стрільба кульова, дзюдо), 20 срібних медалей (легка атлетика, плавання, боротьба, теніс настільний, спортивне орієнтування, карате та 25 бронзових медалей: жіночий і чоловічий баскетбол, футбол, боротьба, легка атлетика, плавання, спортивне орієнтування, теніс настільний, дзюдо, карате, тхеквондо, бадмінтон, боулінг). Також планується посісти не нижче 2 загальнокомандного місця у неофіційному заліку.

Сьогодні, в період значних політичних та економічних змін у нашій державі, процес підготовки до Дефлімпіади-2013 є складним завданням, проте вся робота по підготовці і участі національної дефлімпійської збірної України у ХХІІ літніх Дефлімпійських іграх здійснюється у тісній співпраці з Держслужбою молоді і спорту України, Національним комітетом спорту інвалідів України, Укрцентром “Інваспорт” за участю Спортивної федерації глухих України.

Основна підготовка національної дефлімпійської команди проходить на базі Національного центру паралімпійської та дефлімпійської підготовки і реабілітації інвалідів “Україна” у м. Євпаторія, який і цього року є основним підготовчим комплексом всіх українських спортсменів з вадами здоров’я до важливих змагань міжнародного рівня.

До національної дефлімпійської збірної також приєднаються фахівці та спеціалісти із сфери спорту інвалідів, представники засобів масової інформації, а також високі посадові особи, які постійно надають підтримку розвиткові паралімпійського і дефлімпійського руху України на всіх рівнях державних та урядових структур.

Як все починалось

Спортивна федерація глухих України (СФГУ) була створена установчою конференцією 13 квітня 1992 року. Сьогодні СФГУ об’єднує 25 регіональних осередків, членами яких є понад 3500 глухих спортсменів, тренерів та фахівців.

Рішенням Виконавчого комітету Міжнародного спортивного комітету глухих (МСКГ) від 25 червня 1992 року СФГУ прийнята до складу МСКГ з правом участі у всіх міжнародних змаганнях, що проводяться під егідою цієї організації. Сюди відносяться також Всесвітні ігри глухих, що проводяться під патронатом Міжнародного олімпійського комітету з 1924 року один раз на чотирьохріччя наступного року після кожних Олімпійських і Паралімпійських ігор.

Вперше українські дефлімпійці виступили на XVII Всесвітніх літніх іграх глухих у 1993 році, що проходили в м. Софія (Болгарія). Їхнім здобутком стали 2 золоті (легка атлетика), 4 срібні (плавання – 1, настільний теніс – 1, легка атлетика – 2), а також 2 бронзові медалі (жіночий волейбол та вільна боротьба).

Вже на XVIII Всесвітніх літніх іграх глухих у 1997 році в Копенгагені (Данія) українська громадськість раділа блискучим результатам українських спортсменів з вадами слуху. Їхні успіхи склали 5 золотих (легка атлетика – 4, чоловічий волейбол – 1), 10 срібних (легка атлетика – 4, плавання – 1, жіночий волейбол – 1, греко-римська боротьба – 1, спортивне орієнтування – 2, настільний теніс – 1), а також 5 бронзових медалей (легка атлетика – 3, боротьба – 2). Там же було встановлено 4 світових рекорди.

У 2001 році Міжнародний олімпійський комітет прийняв історично важливе рішення про перейменування Всесвітніх ігор глухих у Дефлімпійські ігри (Олімпійські ігри глухих). Того ж року в м. Рим (Італія) дефлімпійці з усього світу зібралися на святкування ХІХ літніх Дефлімпійських ігор. Українські спортсмени з вадами слуху також показали там неабиякий результат, здобувши 12 золотих, 12 срібних і 10 бронзових нагород, а також встановили 4 світових рекорди та посіли 4 загальнокомандне місце з 85 країн-учасниць.

У 2005 році в далекому австралійському місті Мельбурні на ХХ літніх Дефлімпійських іграх українські спортсмени своїми перемогами викликали величезний фурор у всьому світі. Здобувши 20 золотих, 17 срібних і 14 бронзових нагород команда України зайняла 1 загальнокомандне місце серед 93 країн-учасниць.

На ХХІ літніх Дефлімпійських іграх 2009 року, що проходили на дуже високому організаційному рівні в м.Тайбей (Тайвань) українські спортсмени, перемігши в останній день Ігор у фінальному напруженому матчі з футболу збірну команду Росії з рахунком 3:2, здобули загалом 67 (20 золотих, 22 срібні і 25 бронзових) медалей і зайняли 2 загально-командне місце.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


× девять = 63

Архив записей
Ноябрь 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Авг    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Свежие комментарии

Уважаемые посетители убедительная просьба
– при использовании материалов обязательно ссылаться на сайт.
Так же буду очень благодарен за ваши отзывы. Спасибо!